Rušňovodič

Mzdové podmienky (brutto): 960 € - 3000 €

Rušňovodič kandidát

Mzdové podmienky (brutto): 750 € - 980 € (počas kurzu)

Pomôžeme ti vybrať najvhodnejšiu pracovnú ponuku podľa tvojich preferencii, či už je to zamestnávateľ alebo agentúra dočasného zamestnávania, lokalita, mzda a iné alebo kombinácia tvojich osobných preferencii.

Náplň práce

  • Teoretická a praktická príprava na samostatný výkon práce
  • V zmysle platnej legislatívy sa kandidát pripravuje na vedenie hnacieho dráhového vozidla

Pracovná ponuka je vhodné pre:

Absolventa

Ako štandardne prebieha príprava rušňovodiča kandidáta na pracovnú pozíciu rušňovodič:

  • 1
    Spravidla absolvuješ najskôr dielenský zácvik,aby si sa v praxi zoznámili s hnacím dráhovým vozidlom/HDV.
  • 2
    Následne nastúpiš na kurz, ktorý je cestou k získaniu licencie.
  • 3
    Po zložení skúšky nastúpiš do jazdného zácviku u zamestnávateľa.
  • 4
    Po ukončení jazdného zácviku a získaní dopravnej skúšky si pripravený na samostatný výkon práce v pracovnej pozícii Rušňovodič alebo Rušňovodič na vlečke.

Náplň práce

Rušňovodič

  • Riadenie hnacích vozidiel na železničnej dráhe
  • Kontrolovanie technického stavu hnacieho vozidla pred jazdou
  • Prepravovanie osôb, materiálu, tovaru a pod.
  • Kontrolovanie predpísanej rýchlosti a ostatných faktorov ovplyvňujúcich bezpečnosť jazdy
  • Zastavovanie vlakových súprav na predpísaných staniciach
  • Pristavovanie železničných vozňov na určené miesto

Náplň práce

Rušňovodič na vlečke

  • Pristavovanie a odsun železničných vozňov na a z manipulačných miest a ich zabezpečenie proti pohybu
  • Riadenie a obsluha hnacích dráhových vozidiel, kontrola technického stavu a vyhľadávanie porúch u HDV a železničných vozňov na tratiach vlečky, ŽSR, pohraničných tratiach a vlečkách
  • Príprava, prehliadka a vykonávanie prevádzkového ošetrenia hnacieho dráhového vozidla
  • Zodpovednosť za vedenie dráhového vozidla

Deň v pracovnej pozícii “Rušňovodič”

Pozrite sa na to, ako bude Váš deň Rušňovodiča prebiehať. Vašich povinností nebude veľa, ale ich význam je naozaj dôležitý a zo začiatku možno nie úplny jedndouchý.

  • 1
    Zoznámenie sa so smenou
  • 2
    Technologické úkony s vozidlami a posun alebo súpravová jazda na určené miesto
  • 3
    Samostatná vozba alebo posun
  • 4
    Odsun do depa a odstavenie HDV

Potrebné vzdelanie

Minimálne úplné stredné všeobecné vzdelanie; stredné odborné vzdelanie

VÝHODOU je elektrotechnické, dopravné, technické alebo strojnícke zameranie

Podmienky

Výborný zdravotný a psychický stav, bezúhonnosť

Benefity

Podľa konkrétnej pracovnej ponuky a zamestnávateľa

Výberové konanie

Priebežne podľa potreby agentúry dočasného zamestnávania alebo zamestnávateľa

Mzda

Kontaktujte nás

Zaujala vás táto pozícia a spĺňate všetky potrebné požiadavky?